
Az eljárás sematikus rajza

Az alkalmazott tisztító elemek
Forgatott szerszámmal végzett csőtisztítás
Acél és öntöttvas vezetékek kemény lerakódásainak eltávolítására alkalmas eljárás. A tisztítófejet egy rugalmas spirálrudazatra helyezzük és előrehaladás közben forgatjuk. A forgatást, valamint a fej előrehaladását egy RAK típusú berendezés végzi. A lekapart, leválasztott lerakódás eltávolítását a szemben áramló hálózati nyomású víz végzi. Kb. 100 m hosszúságú szakaszok tisztíthatóak 50 - 150 mm-es átmérőtartományban.
Áthúzós szerszámmal végzett tisztítás
A csővezeték belső felületén keletkezett kemény kiválásokat egy kaparó szerszám áthúzásával távolítjuk el. A lekapart, leválasztott kiválásokat a szerszámmal azonos irányban áramló hálózati víz szállítja a kiömlési pontra. A 80 - 150 mm-es névleges átmérőjű vezetékek tisztítására használatos eljárás akár 500 m hosszúságban is alkalmazható.
Csővezetékek nagynyomású hidraulikus tisztítása
A nagynyomású hidraulikus tisztítást elsősorban gravitációs vezetéknél alkalmazzuk. A csatornában felhalmozódott anyagok eltávolítását max. 200 bar nyomású vízsugárral végezzük. Ezt az eljárást használjuk a bélelési munkákat megelőző tisztításoknál is. Az 1000 bar-os vízsugár leválasztja az öntöttvas és acél vezetékekben lévő kemény lerakódásokat, kiválásokat.
|